» Alkomaty

Producenci

Kontakt

 • Andrzej Blak Do-an
  NIP: 6781175340
 • E-mail:fatimska@doan.com.pl
 • Telefontel: 12 349 00 91
  tel: 12 648 02 48
  tel: 609 055 303
 • Gadu Gadu54326900
  49748925
 • Godziny działania sklepuPoniedziałek-piątek 11-18 Sobota 10-14

Wygodne i szybkie płatności PayU

Akceptujemy karty

Alkomaty

Alkomaty

Klienci indywidualni, głównie ze względu na cenę, wykorzystują alkomaty półprzewodnikowe. 

Spośród wielu modeli alkomatów półprzewodnikowych nie znajdziemy żadnego, który będzie się wyróżniał dokładnością, stabilnością oraz powtarzalnością wyników, za który laboratoria wzorcujące/producent biorą pełną odpowiedzialność prawną i na podstawie którego osoba badana może podjąć decyzję o prowadzeniu pojazdu.

Większość osób kupuje takie urządzenia i często dochodzi do wniosku, że m.in. cukierek miętowy potrafi zakłócić wynik pomiaru. Tak jest w alkomatach półprzewodnikowych ponieważ na wynik pomiaru wpływa wiele czynników takich, jak rodzaj spożywanego pokarmu, aceton oraz wiele innych substancji występujących w ustach, między innymi mięta, dym tytoniowy, herbata, kawa a także temperatura, wilgotność powietrza itp. Największą wadą tych urządzeń jest niestabilność pomiarów w czasie, która już po paru miesiącach użytkowania może dać błąd pomiaru rzędu kilkuset procent !!!

Wykorzystywanie alkomatu półprzewodnikowego a raczej wskaźnika przez użytkownika (przy założeniu, że codziennie wykonuje się kilka pomiarów) mogłoby wymagać kilku kalibracji w miesiącu co okazałoby się całkowicie nieekonomiczne. Ze względu na brak możliwości określenia błędu pomiaru, który wynika z wpływu wielu innych czynników nie ma to już w tym przypadku żadnego znaczenia.

Alkomaty elektrochemiczne to urządzenia podręczne, które używa najczęściej policja. Ze względu na bardzo mały błąd pomiaru, który osiągany jest dzięki wbudowanemu platynowemu czujnikowi elektrochemicznemu, alkomaty te wykorzystywane są jako urządzenie dowodowe. W czujnikach elektrochemicznych wykorzystywany jest aspekt chemiczny. Czujnik reaguje na molekuły alkoholu, które w ściśle określonej ilości z wydychanym powietrzem są zasysane przez pompkę do czujnika w ostatniej fazie dmuchania. W odróżnieniu od alkomatów półprzewodnikowych, w alkomatach elektrochemicznych substancje nie mają wpływu na wynik pomiaru. 

 

Alkomaty spektrofotometryczne są urządzeniami najbardziej dokładnymi. Ze względu na cenę i wielkość wykorzystywane są wyłącznie jako stacjonarne urządzenie dowodowe w policji, sądach czy szpitalach.


 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Producent
Tylko nowości
Tylko promocje